Wybierz czego szukasz:


Potrzebujesz zaawansowanego wyszukiwania?  TUTAJ

KALENDARZ WYDARZEŃ

NASZA BAZA DANYCH
teatr szkoła, ośrodek festiwal choreograf tancerz inny

Dance Guide
is headed by CSM

Finansowane z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

© 2013 Copyright CSM
designed by:

Balet Dworski "Cracovia Danza"

From: Kraków, Polska
Address: Plac na Groblach 7, 31-101 Kraków
Focus on: balet, dworski, cracovia, danza, krakow
Phone: (+48 12) 421 08 36

ABOUT
Balet Dworski „Cracovia Danza” powstał w dniu 1 września 2006 roku jako Miejska Instytucja Kultury na mocy uchwały Rady Miasta Krakowa (Uchwała NR CXIV/1185/06 z dnia 5 lipca 2006).

Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” jest Romana Maciuk-Agnel – tancerka i choreograf, specjalizująca się w tańcach historycznych oraz charakterystycznych.

Balet kontynuuje działania Baletu Dworskiego „Ardente Sole” oraz działającej pod tą samą nazwą Fundacji, założonej w roku 1998 przez Romanę Agnel. Instytucja powstała z myślą o stworzeniu jak najlepszych warunków pracy dla tancerzy tworzących unikalny, jedyny w Polsce profesjonalny zespół tańców historycznych, mogący poszczycić się wieloma znaczącymi sukcesami artystycznymi i organizacyjnymi oraz osiągnięciami w zakresie popularyzacji kultury wysokiej i edukacji artystycznej.

Instytucja inicjuje, organizuje i wspiera różnorodne wydarzenia, mające na celu upowszechnienie dziedzictwa i kultury tańca. Działalność Baletu umożliwia wymianę doświadczeń pomiędzy artystami polskimi i zagranicznymi, zainteresowanymi tańcami historycznymi, a także popularyzację wiedzy o sztuce i kulturze dworskiej. Balet współpracuje z krajowymi i zagranicznymi instytucjami naukowymi i kulturalnymi działającymi w celu rozpowszechniania oraz promocji tańców historycznych i kultury dworskiej.